Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na zakupy świąteczne

Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza do swojego sklepiku, w którym można nabyć piękne zestawy świąteczne, ozdoby choinkowe, tradycyjne, ręcznie wykonane drewniane zabawki, rękodzieło świąteczne oraz wiele innych tj.: biżuteria, pamiątki, publikacje oraz albumy Ziemi Leżajskiej.

Ogromną popularnością cieszy się wykonywana przez pracowników muzeum rodzima magiczna deseczka, która zaskakuje swoją oryginalnością. Duże zainteresowanie wzbudzają także inne produkty z drewna takie jak bocian, ptak klepak, fliper, bryczka i koń na biegunach.

Nasze tradycyjne drewniane zabawki z ziemi leżajskiej mogą pochwalić się bardzo długą i ciekawą historią. Pierwsze drewniane wyroby powstały już w XVIII wieku. W Leżajsku funkcjonowała bowiem szkoła zabawkarstwa, w której można było poznać tajniki tej profesji, a także nauczyć się wytwarzania kogucików, wózków, czy koników na biegunach. Muzeum Ziemi Leżajskiej do dziś podtrzymuje tę piękną tradycję regionu i w swoich działaniach m.in. zajmuje się produkcją i odsprzedażą drewnianych zabawek, które niezmiennie zachwycają zarówno dzieci jak też osoby starsze.

Serdecznie zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Jednocześnie zapraszamy do zakupów poprzez platformę sprzedażową ALLEGRO. Możliwa wysyłka na terenie kraju jak też jest możliwość odbioru osobistego.
Link do muzealnego sklepiku: https://allegro.pl/uzytkownik/LezajskMuzeum

Serdecznie zapraszamy

W sklepiku zachowane są wszelkie wymagane standardy bezpieczeństwa sanitarnego.