Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na lekcje wakacyjne w Muzeum

W czasie wakacji zapraszamy dzieci w wieku powyżej 6 lat na twórcze zajęcia do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9:00 do godz. 13:00.

Obowiązkowe zapisy na zajęcia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00 pod nr telefonu pod nr tel: 17 240 22 35,wew. 15 lub osobiście w budynku Dworu.

Koszt zajęć: 5zł/dzień
Maksymalna liczba to 25 osób. Prosimy o przynoszenie ze sobą kanapek. Muzeum zapewnia herbatę.

Plan lekcji wakacyjnych:

16.07.2018 (poniedziałek)
W krainie baśni i bajek

            Zajęcia edukacyjne mające na celu zapoznanie dzieci z tematyką znanych baśni
i bajek. W naszym Muzeum znajduje się duży zbiór ulubionych baśni i bajek dla dzieci. Jednak psotny Duszek Alfredzik zrobił nam na złość i pomieszał wszystkie książeczki. Teraz bohaterowie
nie wiedzą, w której bajce mieszkali i jakie były ich historie. Dzieci muszą pomóc wrócić postaciom
do ich bajkowych krain.
Każde dziecko przynosi ze sobą swoją ulubioną książeczkę,
do której wykona kolorową zakładkę.


18.07.2018 (środa)
Kocham Cię Polsko!

            Zajęcia związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – połączenie nauki i zabawy. Dzieci m.in. poznają najpopularniejsze polskie legendy, symbole narodowe oraz najważniejsze wydarzenia historyczne, a to wszystko poprzez ciekawe quizy, zagadki i zabawy. Na zakończenie każde dziecko wykona pracę plastyczną – smoka ziejącego ogniem – jako jeden z symboli Polski.

20.07.2018r. (piątek)
Jak to było z zabawkami…

            Jak każda rzecz, tak również zabawka dziecięca posiada swoją historię.
Na zajęciach dzieci poznają dzieje zabawki ludowej, w jaki sposób była wykonywana
i co było najczęstszym motywem występującym w zabawkarstwie. Na koniec każde dziecko wykona dla siebie tego typu zabawkę.

23.07.2018 r. (poniedziałek)
Zabawy, zabawki i wycinanki

            Czas spędzimy na wspólnych zabawach, grach, quizach, zgadywankach itp. Podczas zajęć dzieci wykonają również różne dekoracje z papieru.

25.07.2018 (środa)
Koraliki, wisiorki, muszelki, paciorki – ekologiczna biżuteria

            Bardzo ciekawe warsztaty plastyczne rozwijające zdolności manualne. Uczestnicy samodzielnie wykonają biżuterię z masy solnej, którą ozdobią i pomalują. Na koniec zajęć kolorowe paciorki połączą  w oryginalne kompozycje wisiorków, korali i bransoletek.

27.07.2018 (piątek)
Muzealny plener malarski

            Interesujące zajęcia plastyczne  na placu muzealnym. Wszyscy uczestnicy wcielą się w rolę prawdziwego artysty i jak on wyjdą ze sztalugami i farbami w plener. Pod okiem plastyka namalują własne dzieła z których pod koniec lekcji powstanie piękna wystawa
(w razie niepogody zajęcia odbędą się wewnątrz Muzeum).