Muzeum Ziemi Leżajskiej wzięło udział w I Festiwalu Kultury Lasowiackiej EtnoLas

W dniach 27 i 28 sierpnia br. Muzeum Ziemi Leżajskiej wzięło udział w I Festiwalu Kultury Lasowiackiej EtnoLas prezentującym tradycje oraz współczesne oblicza kultury lasowiackiej.

27 sierpnia w naszym muzeum odbyły się warsztaty zabawkarskie dla dzieci, które malowały konika na biegunach oraz dla seniorów, którzy malowali eko-torby na zakupy z motywem serca lasowiackiego. Warsztaty połączone były ze zwiedzaniem ekspozycji muzealnych – historii miasta i regionu oraz etnograficzno-zabawkarskiej.

Natomiast 28 sierpnia gościliśmy w Stalowej Woli na placu Piłsudskiego w sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury na dwóch stanowiskach – w Etnosferze, gdzie każdy mógł wziąć udział w warsztatach i pomalować sobie eko-torbę we wzory lasowiackie oraz na jarmarku, gdzie promowaliśmy nasze muzeum oraz sprzedawaliśmy ręcznie wykonywane drewniane zabawki.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom warsztatów oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasz punkt sprzedażowy w Stalowej Woli.

Ponadto serdecznie dziękujemy Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za włączenie naszej placówki do powyższego festiwalu.

Foto: Pani Gabriela Joniec, archiwum własne.