Muzeum Ziemi Leżajskiej na szlaku „Green Velo”

Uprzejmie informujemy, iż w wyniku przeprowadzonej weryfikacji Muzeum Ziemi Leżajskiej pozostaje na mapie Miejsca Przyjaznego Rowerzystom (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo®.

Rekomendacja MPR została przyznana do dnia 31 stycznia 2018 r. Potwierdzeniem tej decyzji są certyfikaty w dwóch kategoriach: Centrum Informacji Turystycznej i Atrakcja Turystyczna.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Obejmuje ponad 2000 km. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie
i świętokrzyskie). Miejsca przyjazne rowerzystom są elementem rozwoju produktu turystycznego, jakim jest turystyka rowerowa i mają za zadanie połączenie usług noclegowych, gastronomicznych, i atrakcji turystycznych, oferowanych na szlaku.

Wszystkich rowerzystów, podróżujących Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo  serdecznie zapraszamy do Leżajska i naszego Muzeum.