Muzeum otrzyma dofinansowanie na wykonanie wirtualnego muzeum

Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w wysokości 78 000 zł na wykonanie wirtualnego muzeum.  Wniosek o dofinansowanie został złożony przez MZL w ramach naboru “Kultura w sieci”.

Prace obejmą wykonanie wirtualnego muzeum z wykorzystaniem fotografii panoramicznej 360 stopni, fotografii obrotowej i fotografii wysokiej rozdzielczości, a także utworzenie repozytorium zbiorów cyfrowych i udostępnienie katalogu wybranych zbiorów on-line. Zbudowana w rezultacie aplikacja wirtualnego Muzeum Ziemi Leżajskiej dostępna będzie z wykorzystaniem internetu na komputerach PC i smartfonach, mobilnych ekspozycjach oraz na stronie www muzeum, celem w całości bezpłatnego udostępnienia szerokiej publiczności.

Aplikacja do interaktywnego zwiedzania Muzeum Ziemi Leżajskiej umożliwi zwiedzanie muzeum i jego zbiorów w dowolnym momencie, bez względu na ograniczenia związane z epidemią, a także bez względu na ograniczenia osób niepełnosprawnych. Otwarta formuła aplikacji oraz repozytorium pozwoli dołączać kolejne zdigitalizowane muzealia w kolejnych etapach zainicjowanej w ten sposób digitalizacji zbiorów muzeum.