Lotniczy Dzień Dziecka

Muzeum Ziemi Leżajskiej organizuje I edycję pikniku ph. „Lotniczy Dzień Dziecka”. Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie dedykowane jest wszystkim dzieciakom, z okazji ich święta, co jednak nie wyklucza udziału osób dorosłych. Zapraszamy wszystkich na plac przed Muzeum 1 czerwca, w godz. 9:30 – 17:00.

W programie znajdzie się mi.in. prezentacja silników samolotu pasażerskiego TU134 A, który zostanie wystawiony przez firmę AEROBAYART, prezentacja szybowców oraz oprzyrządowania lotniczego z Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, symulator lotu szybowca na którym będzie można sprawdzić swoje zdolności w jego prowadzeniu (dla najlepszych przewidziane są nagrody w postaci voucherów na darmowy lot szybowcem).

W ramach Dnia Dziecka przeprowadzony zostanie przez p. Mariusza Nazara oraz Franciszka Fedorowicza- przedstawicieli Ligi Obrony Kraju – Strzelnica w Żołyni jednodniowy turniej strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty. Turniej przeprowadzony zostanie w godz. od 9:00 do 14.00 w wąwozie pomiędzy Kościołem Farnym a Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!