Zajęcia wakacyjne w Muzeum

Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 – 11 lat na specjalnie zorganizowane wakacyjne zajęcia muzealne.

Poniżej szczegółowy opis zajęć:

 • 29.07.2019 r. (poniedziałek) Ahoj przygodo! Gra plenerowa.
  Według legendy w podziemiach Dworu Starościńskiego znajdują się ukryte skarby. Dlatego też dzieci podzielone na grupy będą przeszukiwać muzeum, począwszy od piwnic po dziedziniec. Pomocą będzie służyła im mapa, a także wskazówki, które otrzymają za wykonanie zadania czy odgadnięcie zagadki. Poszczególna grupa będzie musiała znaleźć wszystkie przedmioty przypisane do niej.
 • 31.07.2019 r. (środa) Mali naukowcy
  Na zajęciach wspólnie przeprowadzimy proste i bezpieczne eksperymenty ze składników dostępnych w każdej kuchni. Poprzez wykonanie kilku ciekawych doświadczeń poznamy tajemnice otaczającego nas świata.
 • 02.08.2019 (piątek) Pocztówka z wakacji
  Wakacje to czas, w którym chętnie podróżujemy i odkrywamy nowe miejsca. Podczas zajęć przeniesiemy się w świat letnich wędrówek- tych bliższych i tych dalszych. Porozmawiamy o wymarzonych wakacjach, a także zajrzymy do walizki pełnej naszych wspomnień. Na zakończenie lekcji każde dziecko wykona własną pocztówkę, którą będzie mogło wysłać rodzinie lub przyjaciołom.
 • 05.08.2019 (poniedziałek) Książkowe mole
  Kto czyta – nie błądzi. Dlaczego warto czytać ? Czy książka może być sprawdzonym sposobem na wakacyjną nudę ? Podczas zajęć znajdziemy odpowiedzi na te i inne pytania. Na zakończenie lekcji w ruch pójdą nożyczki, papier, kredki i przede wszystkim wyobraźnia. Każde dziecko wykona swoją narożną zakładkę, którą włoży do swojej ulubionej książki.
 • 07.08.2019 r. (środa) Koty za płoty… – masa solna
  Interesująca lekcja rozwijająca koordynację i manualne umiejętności dzieci. Warsztaty przybliżą uczestnikom wakacji technikę wyrobu masy solnej . Na zajęciach dzieci wykonają z przygotowanej przez siebie masy figurkę kota , którego pomalują farbami i przyozdobią wstążkami.
 • 09.08.2019 (piątek) Wakacyjny sekret … – collage
  Ciekawe i oryginalne zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność dzieci, połączone ze wspomnieniami z wakacji. Na lekcji uczestnicy zapoznają się z techniką collage oraz z zasadami i materiałami potrzebnymi do jej wykonania. Podczas zajęć wykonają własną wakacyjną pracę … – Ciiiii, ale to już sekret!

Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca pod nr tel. 17 240 22 35 wew. 15 (lub osobiście w Muzeum.

Koszt: 5 zł za dzień. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia trwają w wyszczególnionych dniach od godz. 10.00 – do godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy.