Lekcje świąteczne w muzeum – relacja

Czwartek 22 grudnia był ostatnim dniem świątecznych warsztatów w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Tego dnia pracownicy pożegnali się z zapachem pierniczków, melodią wspólnie śpiewanych kolęd i wszędobylskim brokatem. W tym sezonie padły rekordowe liczby – zajęcia niejednokrotnie odbywały się w dwóch salach równocześnie, ponieważ łączna ilość zapisanych uczestników przekroczyła 1000 osób.

Muzeum odwiedziły dzieci ze szkół, przedszkoli i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku, mali mieszkańcy miejscowości z gmin wchodzących w skład Powiatu leżajskiego, a także z powiatów sąsiednich, m.in. z Łańcuta, Sokołowa Małopolskiego czy Przędzela.

Oprócz wcześniej wymienionego, bardzo lubianego przez dzieci pieczenia pierniczków zorganizowane zostały także zajęcia plastyczne: malowanie gipsowych szopek betlejemskich, lepienie aniołka z masy solnej i malowanie zawieszek choinkowych. Dodatkowo Muzeum w ramach prezentu licznie zapraszało odwiedzające dzieci do bezpłatnego zwiedzania nowo otwartej Ekspozycji Archeologii, mieszczącej się w XVII-wiecznej piwnicy pod jedną z oficyn muzealnego kompleksu.

Pracownicy Muzeum dziękują uczestnikom za samodzielną, staranną pracę – mając nadzieję, że przygotowane podczas lekcji pierniczki i ozdoby sprawiły radość nie tylko małym piekarzom i artystom, lecz także ich bliskim. Muzeum raz jeszcze pozdrawia wszystkie dzieci wraz z opiekunami, życząc jednocześnie zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Już w styczniu Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na lekcje ze stałego repertuaru. Informacje na ich temat można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://muzeum-lezajsk.pl/ lub uzyskać mailowo (informacja@muzeum-lezajsk.pl) i telefonicznie – 17 240 22 35 wew. 15.