“Legenda o Smętku” w wykonaniu teatru Imaginacja – relacja

W niedzielny wieczór 21 sierpnia na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej mieszkańcy naszego powiatu jak też spoza jego granic mogli obejrzeć wspaniałe plenerowe widowisko pt. „Legenda o Smętku” w wykonaniu teatru „Imaginacja”.

Ideą „Imaginacji” jest odciągnięcie dzieci od ekranów smartfonów i komputerów, jak również wyjście ze sztuką naprzeciw tym, którzy dotychczas nie mieli wiele styczności z teatrem.

Tytułowa opowieść, pierwotnie pochodząca z XV wieku, jest polską legendą o poszukiwaniu dobra, które nieraz ukrywa się pod niepozorną postacią. Historia Smętka przedstawiona została z rozmachem i swadą, przeplatana elementami tańca, muzyki, pantomimy i humoru.

Nie zabrakło barwnych strojów, świateł i scenografii, które doskonale wkomponowały się w otoczenie placu muzealnego. Całość uzupełniona została efektownym pokazem ognia.Gratulujemy wszystkim aktorom świetnie odegranych ról, zaś Pani Agnieszce Niemiec i Pani Jolancie Ciryt tak kompetentnego przygotowania całego zespołu.

Widzom małym i dużym dziękujemy za tłumne przybycie, oklaski i pozostanie z nami do końca mimo późnej pory – byliście wzorową publicznością. Swoją wdzięczność kierujemy w stronęGminnego ośrodka Kultury Gminy Leżajsk oraz do jego filii tj.: Ośrodka Kultury w Biedaczowie za organizację widowiska.

Dziękujemy sponsorowi Browarowi w Leżajsku Grupa Żywiec S.A.