Kościół katolicki a sprawa niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości do dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. 100 rocznica odzyskania przez Ojczyznę wolności jest doskonałą okazją, by opowiedzieć historię naszego kraju- także o roli kościoła,  działalności Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i znaczeniu Jasnej Góry dla formowania się polskiej suwerenności.

W związku z tą szczególną rocznicą dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński zaprasza na wykład „Rola kościoła katolickiego w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości”, który wygłosi dr Dariusz Półćwiartek, nauczyciel historii w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.

Prelekcja odbędzie się 30 października 2018 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Leżajski Marek Śliż.

Serdecznie zapraszamy.