Korfanty jako jeden z Ojców Niepodległości

25 maja w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej przeprowadzony został kolejny wykład poświęcony Ojcom Niepodległości. Tym razem przybliżona została sylwetka Wojciecha Korfantego.

Cykl wykładów prowadzonych przez Muzeum wpisuje się w przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenia prowadzi dyrektor MZL Jacek Kwieciński, a patronuje im Starosta Leżajski Marek Śliż. Prelegentem jest dr Dariusz Półćwiartek.

Dwa miesiące temu, podczas inauguracyjnego wykładu, przedstawiono postać Romana Dmowskiego, a później Wincentego Witosa.

Podczas wykładu o  Wojciechu Korfantym naukowiec w wartki i przejrzysty sposób skupił się na tym, co ukształtowało go jako patriotę oraz dyktatora III Powstania Śląskiego. Szczególnie podkreślał jego przywiązanie do Polski i zabieganie, o to by Górny Śląsk stanowił jej  integralną część.