Koncert patriotyczny „Radośni z Wolności” oraz otwarcie wystawy „100 lat wolności na Ziemi Leżajskiej”

W dniu 10 listopada o godzinie 16.00 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Leżajsku odbył się koncert „Radośni z wolności”. Uroczystość zainaugurował występ zespołu instrumentalnego uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Zebranych gości powitał proboszcz leżajskiej fary, ks. prał. Marek Cisek, następnie głos zabrali Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz oraz Starosta Leżajski Marek Śliż. Wydarzenie prowadził dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński.

W koncercie wystąpili artyści reprezentujący Komitet Organizacyjny: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku, Chór Belcanto i Cantiamo (chór zarówno reprezentował Szkołę Podstawową Nr 2 w Leżajsku jak też Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku; szkołę tą reprezentował Dominik Tudryn) oraz Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział Leżajsk, Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej- Curie w Nowej Sarzynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej oraz Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Leżajsku. Uczestnicy zaprezentowali publiczności 25 utworów w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Nie zabrakło piosenek legionowych, jak również tematycznych wierszy.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Zebrani goście wysłuchali wykładu okolicznościowego o marszałku Józefie Piłsudskim, wygłoszonego przez dr. Dariusza Półćwiartka. Po prelekcji dyrektor muzeum Jacek Kwieciński zaprosił wszystkich na otwarcie wystawy „100 lat wolności na Ziemi Leżajskiej”.

Po zwiedzeniu ekspozycji na każdego gościa czekał słodki poczęstunek.

Uroczystość odbyła się pod patronatem Posła na Sejm RP Jerzego Paula.

Wystawa „100 lat wolności na Ziemi Leżajskiej” otwarta będzie dla zwiedzających do końca lutego 2019 r.