Koncert patriotyczny “Radośni z wolności, dumni z polskości”

12 listopada br. w ramach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele farnymw Leżajsku odbył się koncert patriotyczny Radośni z wolności, dumni z Polskości”.

Koncert odbywał się pod patronatem Starosty Leżajskiego Marka Śliża. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Leżajskiej, Parafia pw. Świętej Trójcy w Leżajsku oraz Komitet Organizacyjny składający się z występujących artystów.

W czasie koncertu wystąpili:

• Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku
  • Chór “Cantiamo” grupa starsza z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku wraz z grupą młodszą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku pod batutą Barbara Kuczek,
  • Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej oddział Leżajsk,
  • Chór kameralny seniorów z Leżajska „Impresja” prowadzony przez Barbarę Kuczek,
  • Grupa wokalna „Zawirowani w pasji” prowadzona przez Ewelinę Grabowską,
  • Pracownicy i podopieczni z Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej.

W wydarzeniu licznie udział wzięli mieszkańcy Leżajska oraz Powiatu Leżajskiego, przedstawiciele gmin z terenu naszego regionu, instytucji, urzędów, placówek oświatowych oraz kulturalnych.

Powiat Leżajski reprezentował Starosta Leżajski Marek Śliż oraz członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz. Ponadto w wydarzeniu uczestniczył radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg. Radę Powiatu Leżajskiego reprezentowała radna Dorota Wylaź – przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych zaś radę Muzeum Ziemi Leżajskiej jej przewodniczący Dariusz Półćwiartek wraz
z radnymi.

Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Dariuszowi Wołczastemu nauczycielowi z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku za profesjonalne nagłośnienie.