Koncert patriotyczny “Radośni z wolności, dumni z polskości” – relacja

W naszym powiecie w ramach obchodów 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poza głównymi powiatowymi uroczystościami, które miały miejsce 11 listopada – mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję świętować ten ważny dla wszystkich Polaków dzień również nieco później bo 14 listopada. W tym dniu w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Leżajsku odbył się koncert patriotyczny „Radośni z wolności, dumni z polskości”.

W trakcie koncertu występująca młodzież, dorośli oraz osoby z niepełnosprawnościami zaprezentowali się w specjalnie przygotowanych aranżacjach. W patriotycznych repertuarach wykonawców nie zabrakło piosenek legionowych oraz poezji.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców powiatu leżajskiego w koncercie uczestniczył ks. Marek Cisek Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Leżajsku, p. Marek Śliż Starosta Leżajski, przedstawiciele Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z dr. Dariuszem Półćwiartkiem oraz przedstawiciele szkół, instytucji i stowarzyszeń z naszego terenu.

Organizatorami koncertu było Muzeum Ziemi Leżajskiej, Powiat Leżajski oraz Komitet Organizacyjny, w którego skład weszli:

– Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej,
– Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku,
– Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku,
– Zespół pieśni i tańca „SAN”,
– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Leżajsk.

Partnerem wydarzenia był Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku oraz Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania p. Dariuszowi Wołczastemu oraz p. Tomaszowi Kycia nauczycielom z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku za przygotowanie nagłośnienia, jak też firmie PB light Paweł Burda za oświetlenie kościoła.