Koncert charytatywny na rzecz Agnieszki Derylak

Możemy różnić się poglądami lub wyborami życiowymi, ale nic nie łączy nas tak skutecznie jak chęć pomagania. Dowodem tego jest błyskawiczne osiągnięcie celu zbiórki pieniędzy na wsparcie leczenia mieszkanki powiatu leżajskiego i pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku Agnieszki Derylak.

Agnieszka od 20 miesięcy bezskutecznie walczy z chłoniakiem (postać białaczkowa). Ostatnią szansą na wygranie z chorobą jest kosztowna terapia Car-T-cells. Dzięki zbiórce na portalu www.siepomaga.pl oraz grupie facebookowej „Licytacje dla Agnieszki Derylak” udało się zebrać prawie 1 300 000 zł. Zbiórka przekroczyła wymaganą kwotę i nadal rośnie, a jej nadwyżka zostanie przeznaczona na dalsze leczenie i rehabilitację Agnieszki.

Swoją cegiełkę do tego niezwykłego muru wsparcia, który powstał dzięki wielkim sercom tylu ludzi, dołożył też Powiat Leżajski. We współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej zorganizował koncert charytatywny, w którym wystąpili artyści z powiatu leżajskiego: Sylwia Piotrowska, Zespół Labirynt, Mateusz Pęcak, Powiatowa Orkiestra DIVERTIMENTO oraz Grupa Wokalna MERITUM działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku, Antoni Wojtyna, Zespół Pieśni i Tańca „Leliwa”, Zespół „Wolany” oraz Chór CANTIAMO.

Koncertowi towarzyszył kiermasz książek prowadzony przez pracownice Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku oraz licytacje przedmiotów na rzecz Agnieszki Derylak. Na amatorów dobrego jedzenia czekały dania przygotowane przez Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Sarzynie, Woli Zarczyckiej oraz Brzózie Królewskiej. Ponadto swoje stoiska produktowe i edukacyjne podczas koncertu zaprezentowały: Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Leżajsku oferując możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego i zajrzenia do wozu strażackiego. Uczestnicy koncertu mogli także nieodpłatnie zwiedzić muzealne wystawy.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy chętnie korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, możliwości pomalowania buzi oraz puszczania baniek mydlanych.

Zarząd Powiatu Leżajskiego, Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna składają serdeczne podziękowania osobom i firmom, które wsparły organizację koncertu: Spółce SPEC Food Service z Dąbrówek k. Łańcuta, Zakładom Mięsnym SMAK GÓRNO z Górna, Firmie PPL KORAL o. w Rzeszowie, Spółce OWOCOWE SMAKI – Tłocznia w Nowej Sarzynie, piekarni PSS SPOŁEM w Leżajsku, piekarni KAPKA w Leżajsku, piekarni SPÓŁDZIELNI ZAOPATRZENIA I ZBYTU w Nowej Sarzynie, Podkarpackiemu Centrum Hurtowemu Agrohurt S.A., Przedsiębiorstwu Produkcyjnemu Lodów „Koral”, Pani Małgorzacie Kwaśniak.

Wyrazy wdzięczności kieruje również do Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk za udostępnienie sceny i oświetlenia, Jednostki Strzeleckiej 2035 oraz harcerzy Hufca Leżajsk za pomoc przy organizacji, a także do Bartłomieja Urbańskiego oraz Damiana Deca za nagłośnienie i oświetlenie koncertu.

Tekst: Powiat Leżajski
Foto: Muzeum Ziemi Leżajskiej, Powiat Leżajski, p. Jacek Brzuzan.