Jesienne warsztaty muzealne

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe na warsztaty muzealne związane z jesienią. Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego opisu lekcji, grupy docelowej, rezerwacji, numeru kontaktowego oraz kosztów przedstawione zostały poniżej i na załączonych kartach informacyjnych.

Lekcja 1: „Jesienny liść – witraż”.

Interesujące zajęcia wprowadzające w świat czterech pór roku, omawiające nadchodzącą porę roku – Jesień. Uczestnicy zapoznają się
z paletą kolorów jesiennych, poznają barwy podstawowe i tworzone
z nich barwy pochodne.
Na lekcji dowiedzą się co to jest witraż i jak powstaje. Podczas warsztatów z papieru i kolorowej bibuły sami wykonają  jesienny witraż
z liściem, który będzie piękną ozdobą każdego okna podczas jesiennej szarugi.

Warsztaty dla dzieci przedszkolnych (5-6 lat) oraz uczniów szkoły podstawowej (maks. 25 osób)
czas trwania : 60 min

Lekcja 2: „Jeżyk z szyszki – jesienny stroik”.

Bardzo ciekawa lekcja dotycząca obecnej pory roku. Zajęcia połączone
z pogadanką na temat darów i kolorów Jesieni. Dlaczego mówimy Polska Złota Jesień? Jakie są jesienne dary i co robią zwierzęta jesienią? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własnego, kolorowego jeżyka z szyszki na jesienny stroik, który będzie piękną ozdobą każdego pokoju. Prosimy aby każdy uczestnik lekcji przyniósł pojemnik na jeżyka.

czas trwania : 60 min

Lekcja 3: „Jesienne lampiony”

Podczas warsztatów dzieci przeniosą się w magiczny czas jesieni. Wykonają szklany lampion dekorując go kolorowymi liśćmi i darami jesieni. Tak powstały jesienny lampion będzie zdobił wnętrze każdego dziecięcego pokoju.

Warsztaty dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 (maks. 25 osób)
czas trwania : ok. 60 min

Lekcja 4: „Uszyj z nami dynię”

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli samodzielnie zaprojektować, skroić i przy pomocy igły i nitki uszyć własną materiałową dynie. Doskonały element dekorujący każde pomieszczenie.

Warsztaty dla uczniów klas 4-8 (maks. 25 osób)
czas trwania : ok. 60 min

Zapisy w muzeum lub telefonicznie pod nr 17 240 22 35 wew. 15.