I Dzień Nocy Muzeów

Tegoroczna Noc Muzeów przeszła do historii. Po raz kolejny Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało ciekawą ofertę kulturalną dla wszystkich chętnych do odwiedzenia muzeum i otworzyło swoje podwoje na dwa dni.

Wieczorem w piątek przed sceną plenerową licznie zgromadzili się mieszkańcy powiatu leżajskiego. Po oficjalnym otwarciu Nocy Muzeów przez Starostę Leżajskiego Marka Śliża oraz Dyrektora Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpoczęła się główną atrakcja piątkowego wieczoru, którą był występ teatru muzycznego „Broadway” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej. W zaprezentowanym publiczności spektaklu pt. „ Świat w walizce” nie zabrakło ponadczasowych przebojów z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, czy Maryli Rodowicz. Artyści zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność i nagrodzeni gromkimi brawami.

Wcześniej bo już od godziny 16.00 zainteresowani mogli bezpłatnie zwiedzić wszystkie znajdujące się w obiekcie wystawy – historii miasta i regionu, etnograficzno-zabawkarskiej, browarniczej a także trzech wystaw czasowych – „W rycerskim obozie” oraz „W świecie kufli” oraz „Browary środkowej Polski”.

W wydarzeniu poza licznie uczestniczącymi mieszkańcami powiatu leżajskiego, jak też osobami spoza jego granic uczestniczył Pan Marek Śliż Starosta Leżajski, Pan Krzysztof Trębacz Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego,  Pan Antoni Bereziewicz przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej, oraz Stanisław Chmura członek Rady Muzeum, radni oraz dyrektorzy jednostek z gmin wchodzących w skład powiatu leżajskiego.

Na zakończenie Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej wraz z pracownicą Muzeum wręczyli kwiaty producentowi spektaklu Panu Markowi Krauzowi tym samym dziękując za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie występu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Organizator: Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Współorganizator: Powiat Leżajski, Browar Leżajsk.

Partnerzy Wydarzenia: Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Restauracja Dębnianka, PB Light, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna,