Ferie w Muzeum

W ramach tegorocznych ferii zimowych zapraszamy dzieci z terenu powiatu leżajskiego na warsztaty i lekcje muzealne. Zajęcia odbywać się będą od 13 do 24 stycznia 2020 r. w godz. 10:00-12:00 (co drugi dzień zgodnie z informacją na załączonym plakacie).

13 stycznia (poniedziałek): Edukacja teatralna – poznaj teatr
Spotkanie ma na celu przybliżenie ogólnej wiedzy o teatrze, pracy aktorów i procesu powstawania przedstawienia teatralnego, a także wyrabianie postawy szacunku względem teatru, zapoznanie z niektórymi zasadami kulturalnego zachowania się podczas pobytu w teatrze i wyrabianie właściwej postawy przyszłego odbiorcy widowisk teatralnych.
W ramach zajęć przewidziane jest również wykonanie pacynek na palce z papieru.

15 stycznia (środa): Leżajsk – twoje miasto dawniej i dziś
Leżajsk – twoje miasto dawniej i dziś – legendy i fakty – prezentacja multimedialna, konkurs o znanych Wam miejscach, zwiedzenie Wystawy Historycznej Miasta i Regionu.

17 stycznia (piątek): Podarunki na Dzień Babci i Dziadka
Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka wykonamy prezenty dla swoich Dziadków, które później dzieci będą mogły podarować swoim dzieciom (kubek zdobiony pisakami oraz gipsowe serce do malowania farbami akrylowymi)

20 stycznia (poniedziałek): „Tajemnice zimy” – świecznik z bałwankiem
Warsztaty polegające na zabawie z gliną. Uczestnicy wykonają własnoręcznie świecznik z bałwankiem, który będą mogli później zabrać ze sobą do domu. To zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię, umiejętności manualne oraz twórczą aktywność plastyczną. W ramach tej lekcji przewidziane jest również zwiedzanie ekspozycji dotyczącej Zabawkarstwa Leżajskiego.

22 stycznia (środa): Edukacja teatralna – warsztaty ekspresywno-ruchowe
Spotkanie ma na celu aktywizowanie dziecięcej wyobraźni poprzez odgrywanie krótkich „ról”, odwoływanie się do doświadczeń uczestników, stymulowanie twórczej aktywności i wywoływanie przeżyć emocjonalnych oraz estetycznych.

24 stycznia (piątek): Zimowe prace plastyczne
Na zajęciach wykonamy różnego rodzaju prace plastyczne, których motywem przewodnim będzie zima i wszystko co się z nią kojarzy.

Informacje:
• zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat,
• koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 6 złotych za każdy dzień,
• w trakcie zajęć przewidziana jest przerwa śniadaniowa. Muzeum zapewnia herbatę, natomiast kanapki prosimy przynosić we własnym zakresie,
• w trakcie zajęć będą wykonywane zdjęcia w celach promocyjnych muzeum.

Zapisy:
• zgłoszenia dziecka na zajęcia należy dokonać telefonicznie lub osobiście w muzeum (tel.: 17 240 22 35, wew. 15),
• chęć uczestnictwa zapisanego już dziecka należy potwierdzić telefonicznie dzień przed zajęciami.

Uwaga:
Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.