Wszystkich zwiedzających serdecznie zapraszamy do ponownie otwartej ekspozycji saloniku mieszczańskiego, znajdującej się na piętrze w Dworze Starościńskim. Pomieszczenie zostało zaaranżowane na wzór wystroju wnętrz z lat dwudziestych XX wieku.
Salon to reprezentacyjny pokój, w którym kwitło życie towarzyskie mieszczan. W jego centralnym punkcie znajduje się stół z tapicerowanymi krzesłami. W pozostałych częściach pomieszczenia rozstawione są inne meble i sprzęty codziennego użytku: sofa i mała sofka dziecięca, komoda, damska toaletka oraz maszyna do szycia marki Singer.
Obok niezbędnego umeblowania w salonie znajduje się biblioteczka, świadcząca o intelektualnych aspiracjach mieszkańców domu, w której zamieszczony jest kilkunastotomowy zbiór Encyklopedii Powszechnej Wydawnictwa Gutenberga m.in. z hasłem o Leżajsku. Na półkach wystawiono również kolekcję płyt ebonitowych z muzyką rozrywkową i ludową. O muzycznych zainteresowaniach mieszczan świadczy także wyprodukowany w 1927 roku w Stanach Zjednoczonych gramofon na korbę firmy Brunswick. Warto dodać, że do dzisiaj jest on w pełni sprawny. Całości dopełnia fortepian marki Carl Dörr, sprowadzony w 1898 roku z Austrii, komplet nut pochodzi zaś z początku XX wieku.
Ściany saloniku zdobią fotografie z portretami kobiet z przełomu XIX i XX wieku, obrazy autorstwa Janiny Pieniowskiej i Teresy Mrugacz, przedstawiające leżajskie kamieniczki i klasztor, zegar ścienny oraz lustro wykonane ze szkła fazowanego. Uwagę przyciąga zwłaszcza kilim, na którym widnieje Dwór Starościński.