Dzień Kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

„Ty siostrę we mnie masz” – pod takim tytułem w niedzielę 12 marca odbył się widowiskowy recital słowno-muzyczny w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Jako cztery przyjaciółki w rolach głównych wystąpiły: Ewelina Grabowska, Marta Kiełbowicz, Ewelina Sokal i Aleksandra Federkiewicz. Towarzyszyły im zespół „za5pierwsza” oraz młode artystki tworzące grupę o nazwie „Zawirowani w pasji”, w skład której weszły: Maria Szklanny, Aleksandra Ledwożyw, Julia Pleśniarska oraz Oliwia Urban.

Widowisko zostało zorganizowane z okazji Dnia Kobiet i miało charakter teatru połączonego z dużą dawką muzyki, w którym humor i wzruszenie nieustannie mieszały się ze sobą. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości przez dyrektora Muzeum Jacka Kwiecińskiego, życzenia w kierunku Pań złożyli kolejno Starosta Leżajski Pan Marek Śliż, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Radny Rady Muzeum Pan Karol Ożóg oraz Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Pan Adam Wylaź.

Jako pierwsze wystąpiły dziewczynki z grupy „Zawirowani w pasji”, po czym rozpoczęła się część główna. Całość odbyła się na specjalnie przygotowanej scenie, w otoczeniu scenografii, z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia oraz oświetlenia. Za reżyserię, scenariusz, repertuar i przygotowanie wokalne odpowiadała Pani Ewelina Grabowska. Artystka zaznacza, iż był to jej reżyserski debiut i dziękuje, że został on tak ciepło przyjęty. Za aranżacje muzyczne odpowiedzialny był Pan Tomasz Miazga.

Na uwagę zasługuje niesamowita frekwencja, która przerosła oczekiwania organizatorów. Dlatego w tym miejscu dziękujemy w stronę całej publiczności, która pomimo ograniczonej przestrzeni dzielnie towarzyszyła nam do samego końca. Szczególnie podziękowania dla Pań, które tak licznie przybyły na widowisko. Mamy nadzieję, że symboliczny prezent w postaci róży oraz poczęstunek lampką szampana sprawił, że będą Panie miło wspominały ten dzień.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Radny Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej Pan Karol Ożóg, Starosta Leżajski Pan Marek Śliż, członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Pan Krzysztof Trębacz, Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Pan Adam Wylaź, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Pan Marek Leszczak oraz Przewodniczący Rady Muzeum Pan dr Dariusz Półćwiartek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Bartłomiejowi Urbańskiemu, który odpowiedzialny był za nagłośnienie. Bardzo dziękujemy także restauracji Gospoda u Więcławów za użyczenie zastawy szklanej.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Pani Eweliny Grabowskiej, której inicjatywa, talent i zaangażowanie były niezastąpione podczas organizacji widowiska.


Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Leżajskiej przy współorganizacji Powiatu Leżajskiego. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Leżajskiego Pana Marka Śliża.