Dzień Kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Dzień Kobiet to święto szczególne dla wszystkich Pań. Dlatego też chcąc należycie uczcić tak ważny dzień Muzeum Ziemi Leżajskiej, Powiat Leżajski we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk przygotowało dla kobiet wyjątkowy prezent w postaci bogatego programu artystyczno-kulturalnego.

W programie znalazło się wiele atrakcji, zaś największą z nich – poza słodką niespodzianką był występ zespołu GANG MARCELA znanego z przebojów „Ojciec żył tak jak chciał”, „Tyle złamanych serc”, „Kto jeśli nie ty?” oraz własnych aranżacji znanych piosenek biesiadnych np.: „Róże czerwone są” czy Głowisia. Zespół obecnie obchodzić będzie 40-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej, a w swojej karierze współpracował m.in. z Marylą Rodowicz czy Krzysztofem Krawczykiem.

Panie, które zdecydowały się wziąć udział w wydarzeniu, tuż po przekroczeniu progów Muzeum zostały obdarowane przez Starostę Leżajskiego Pana Marka Śliża, Przewodniczącego Rady Powiatu Leżajskiego Pana Adama Wylazia, Wicestarostę Leżajskiego Pana Lucjana Czenczka, Członka Zarządu Powiatu Leżajskiego Pana Krzysztofa Trębacza oraz Dyrektora Muzeum Ziemi Leżajskiej Pana Jacka Kwiecińskiego symbolicznymi czerwonymi różami.

Spotkanie rozpoczął montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Magdaleny Kubasiewicz oraz Amelii Misiak uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie przy akompaniamencie Michała Garbacza ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.

Dodatkową atrakcją przed koncertem było spotkanie z Panem Grzegorzem Chachurą – wieloletnim podróżnikiem do najodleglejszych miejsc naszego globu. Tematem spotkania była „Japonia – kraj kwitnącej wiśni”.

Muzeum Ziemi Leżajskiej również w tym uroczystym dniu zaprosiło wszystkie przybyłe osoby na zwiedzanie jednej z wystaw czasowych poświęconej Średniowiecznej wędrówce szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela”wystawa nawiązuje do pielgrzymki Pana Grzegorza Zmudy Trzebiatowskiego do Santiago de Compostela. Osoba ta podczas swojego pielgrzymowania w trakcie 40 dni pokonywała tą trasę w stroju średniowiecznego pielgrzyma nawiązującego do przedstawień zawartych w piętnastowiecznych manuskryptach (strój, przedmioty osobiste oraz inne pamiątki np. zapiski dokonywane przez autora na pergaminie były do zobaczenia na tej ekspozycji). Ponadto wystawa zawiera pamiątkowe fotografie z każdego dnia pielgrzymowania z pięknymi widokami jakie towarzyszyły piechurowi. Wystawa będzie czynna w terminie do końca marca 2020 roku.

Organizatorzy wydarzenia tj. Muzeum Ziemi Leżajskiej, Powiat Leżajski oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk serdecznie dziękują Cukierni Dębnianka, firmie PB Light – oświetlenia, ozdoby Paweł Burda oraz firmie Trzask.pl za włączenie się w przygotowanie tej uroczystości.