Dyrektor Leżajskiego Browaru odwiedził Muzeum

W zeszłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Muzeum Pana Leszka Kałużę nowego Dyrektora Browaru Leżajsk. Jest to dla nas o tyle większy zaszczyt gdyż nasze Muzeum od lat ściśle współpracuje z tą Marką w zakresie rozwoju wystawy browarniczej mieszczącej się w naszym Muzeum. Mieliśmy okazję oprowadzić Pana Dyrektora Browaru po ekspozycji Browarniczej, która jest jedną z trzech w Polsce ekspozycją muzealną (pozostałe dwie działają w Żywcu i Tychach przy Browarze).

Ponadto w ramach spotkania podjęte zostały rozmowy o obecnej oraz kontynuacji dalszej dobrej współpracy pomiędzy Browarem Leżajsk a Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Na koniec obecnym w spotkaniu wykonano pamiątkowe zdjęcie. W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Browaru Leszek Kałuża, Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński, wieloletni emerytowany pracownik Browaru Leżajsk, pasjonat piwowarstwa Adam Dąbek oraz asystent Dyrektora Browaru Leżajsk Anna Dąbek.

Ekspozycja browarnictwa mieszcząca się w naszym Muzeum, znajduje sie w jednej z oficyn Dworu Starościńskiego i przedstawia historię browarnictwa światowego, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar. Dodatkowo zwiedzający w trakcie projekcji dwóch filmów mają okazję poznać zarówno historię światowego browarnictwa jak również tradycję i dzień dzisiejszy piwowarstwa na ziemi leżajskiej – degustując ten złoty trunek jednocześnie.