„A może by tak jeszcze raz” relacja z Koncertu Wspomnień Muzycznych

Muzeum Ziemi Leżajskiej z klasą pożegnało sezon świątecznych i noworocznych wrażeń muzycznych. W zeszłą niedzielę (22 stycznia br.) odbył się tu wyjątkowy koncert pt. “A może by tak jeszcze raz…”.

Wystąpili Teatr Muzyczny “Broadway” działający u boku Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej oraz Zespół “Cantilenae”. To już ostatnie wydarzenie kulturalne w tym miesiącu – zachęcamy jednak do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka, gdyż w tym roku planowane ich dużo więcej…

Po uroczystym przywitaniu przybyłych osób na scenę wkroczyli artyści. Sam koncert wspomnień muzycznych “A może by tak jeszcze raz…” był doskonale wyważoną mieszanką nostalgii, wieczorowego klimatu, nastrojowego oświetlenia, eleganckich strojów i oczywiście najpiękniejszych polskich melodii.

W ruch poszły instrumenty takie jak pianino i kontrabas. Całość dopełniała jeszcze scenografia przypominająca wnętrze kawiarni. Nie zabrakło w związku z tym kultowego utworu pt. “Odpływają kawiarenki” z 1975 roku.

Wśród pozostałych utworów znalazły się “Lubię wracać tam, gdzie byłem”, “Lulajka”, “Miasteczko Cud”, “Szczęśliwej drogi już czas”, “Wehikuł czasu”, “Na zakręcie”, “List do Matki”, “Sztuczny miód”, “Dla Ciebie jestem sobą” czy “Radość najpiękniejszych lat”. Pod koniec obydwa Zespoły połączyły siły i zaprezentowały utwór Budki Suflera pt. “Jest taki samotny dom” w swojej wyjątkowej aranżacji. Wśród publiczności dało się zauważyć powracające wspomnienia, a część słuchaczy zaczęła nucić piosenki
z lat swojej młodości.

Obecni na koncercie byli m.in. Starosta Leżajski Marek Śliż, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego a zarazem Członek Rady Muzem Karol Ożóg, Radny Rady Powiatu Leżajskiego Marek Kogut, Radni Rady Muzeum – Przewodniczący Dariusz Półćwiartek oraz jej Członkowie Stanisław Chmura i Roman Szałajko, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Marek Krauz – jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Na zakończenie na scenie Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej Dariusz Półćwiartek oraz dyrektor Muzeum wyrazili swoje słowa uznania oraz w podziękowaniu na ręce Pana Marka Krauza złożyli bukiet kwiatów.

Artyści zważając na wielkie brawa jakie otrzymali zaśpiewali jeszcze kilka utworów. Dzięki temu wszyscy rozstali się w świątecznej atmosferze, gdyż wybór padł na utwory “Skrzypi wóz” i “Noel”.

Serdecznie dziękujemy publiczności, wszystkim artystom z Teatru Muzycznego “Broadway” z GOK Giedlarowa”, zespołowi Cantilenae”, Dyrekcji oraz Pracownikom z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.