400-lecie konsekracji kościoła Farnego pw. Świętej Trójcy w Leżajsku

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zapraszają na dwudniowe obchody 400-lecia konsekracji kościoła Farnego pw. Świętej Trójcy w Leżajsku.

W programie obchodów:

26 października 2019 r. (Muzeum Ziemi Leżajskiej)

• godz. 10.00 sesja historyczno -naukowa
  • godz. 12.00 otwarcie i zwiedzanie wystawy w Muzeum “Zabytki Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Leżajsku – w dokumentach i na fotografii”

27 października 2019 r.

Uroczyste jubileuszowe dziękczynienie:

• godz. 10.00 Msza św. w kościele Jezusa Miłosiernego połączona z poświęceniem nowego ołtarza (nastawy) oraz odnowionej polichromii pod przewodnictwem J.E. Abpa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego
  • godz. 11.30 Msza św. dziękczynna w kościele Farnym z okazji 400-lecia konsekracji kościoła połączona z uroczystą konsekracja nowego kamiennego ołtarza i poświęceniem ambonki pod przewodnictwem J.E. Abpa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego.

Serdecznie zapraszamy.