110-lecie ZSL w Leżajsku

W ubiegły piątek 17 czerwca w Muzeum odbyła się pierwsza część rocznicowych obchodów 110-lecia istnienia Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.

Do dawnej siedziby gimnazjum i liceum licznie przybyli absolwenci szkoły z różnych roczników (od 1951 r. począwszy). Po koncercie Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Labirynt” zgromadzeni wysłuchali prelekcji byłych absolwentów szkoły tj. Marszałka Józefa Zycha (matura 1956 r.) i ks. biskupa Ignacego Deca (matura 1962 r.) na temat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r.

Na koniec goście zwiedzili wystawy muzealne, z nutą nostalgii wspominając swoje czasy w murach leżajskiej Alma Mater.

—————–

Wydarzenie organizowane było przez Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku we współpracy z Muzeum Ziemi Leżajskiej.