1 sierpnia – Godzina “W”

Przechodniu stań, kierowco wyłącz silnik, zatrzymajmy się na chwilę – 1 sierpnia, środa godzina 17:00 rynek leżajski (obok ratusza).

Wydarzenia upamiętniające powstanie warszawskie co roku powodują, że wszyscy warszawianie zatrzymują się na symboliczną minutę. To nie demonstracja ani happening – to spontaniczne spotkanie mające na celu uczczenie ofiar i ofiarności Powstańców.

Spotkajmy się razem na leżajskim rynku (obok ratusza) 1 sierpnia, wtorek przed godz. 17:00. Tam na pamiątkę bohaterskich czynów Powstańców o godz. W zostaną wypuszczone w niebo balony w barwach narodowych
Organizatorami powyższego wydarzenia jest Muzeum Ziemi Leżajskiej, Młodzież Wszechpolska oddział w Leżajsku oraz Miejskie Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP – Jerzy Paul.

Sponsorem głównym jest firma dekoracyjna Szafir.