Relacja z „Powiatowego koncertu z okazji zakończenia wakacji”

W niedzielę 10 września na dziedzińcu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się „Powiatowy koncert z okazji zakończenia wakacji”. Koncert zorganizowany został pod patronatem Starosty Leżajskiego Marka Śliża.

W czasie koncertu wystąpiła Powiatowa Orkiestra “DIVERTIMENTO” pod dyrekcją Rafała Czarnackiego, a towarzyszyły jej wokalistki z Grupy Wokalnej “Meritum” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku pod kierownictwem Bartłomieja Urbańskiego, przy współpracy Jacka Brzuzana.

Na repertuar koncertu składały się utwory autorstwa znanego polskiego kompozytora muzyki filmowej i jazzmana Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Publiczność mogła zatem usłyszeć dobrze sobie znane tematy muzyczne z seriali takich jak m.in.: „Janosik”, „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek”, „Poszukiwany, poszukiwana” i „Podróż za jeden uśmiech”.

Wydarzeniem towarzyszącym był wykład Romana Federkiewicza (historyka Muzeum) pt. “Dzieje starostwa leżajskiego na przestrzeni wieków”, który przeprowadzony został  w sali konferencyjnej placówki bezpośrednio przed koncertem.

Ponadto w trakcie wydarzenia była możliwość nieodpłatnego zwiedzania wystawy historii miasta i regionu oraz wystawy etnograficzno – zabawkarskiej.

Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność.


Zdjęcia: Dawid Wiech.