Lekcja muzealna – Wołyniak – legenda prawdziwa

Celem lekcji jest omówienie ruchu partyzanckiego na terenie obecnego powiatu leżajskiego, jego działalności bojowej w czasie II wojny światowej oraz bezpośrednio po jej zakończeniu. Na lekcji zostaną omówieni ważniejsi dowódcy oddziałów leśnych z terenu tacy jak: „Ojciec Jan oraz Wołyniak”.

W dalszej części lekcji prowadzący przedstawi plany działań zbrojnych oraz ważniejsze potyczki oddziałów partyzanckich ze szczególnym uwzględnieniem „Zasania”. Dodatkowo lekcja zostanie wzbogacona o prezentacje filmową filmu „Wołyniak” oraz elementy uzbrojenia odpowiadające tym wydarzeniom ( ze zbiorów Muzeum Ziemi Leżajskiej).

Lekcja muzealna dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV – VI), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Czas trwania lekcji: 50 – 60 min.

Prowadzący: mgr Damian Kubrak – historyk.