„Śpiewajcie i grajcie Mu” – relacja ze świątecznego kolędowania

Muzeum Ziemi Leżajskiej nie rozstaje się ze świąteczną atmosferą, bowiem w zeszłą niedzielę (15 stycznia) ponownie rozległy się tu kolędy, pastorałki i inne melodie bożonarodzeniowe. Tym razem miały one charakter karaoke i śpiewane były wspólnie z publicznością.

To wydarzenie zostało w naszym muzeum zapoczątkowane przez Pana Zdzisława Zawilskiego, ma już długą tradycję i w tym roku szczęśliwie wróciło do repertuaru.

Na samym początku rozbrzmiało “Wśród nocnej ciszy” we wspólnej aranżacji Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku oraz Zespołu Pieśni i Tańca “SAN” z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Następnie dyrektor Muzeum, Jacek Kwieciński, oficjalnie przywitał wszystkich artystów i gości, po czym głos oddał dyrektorowi szkoły muzycznej, Panu Stanisławowi Jaworskiemu, jednemu z organizatorów wydarzenia.

W programie znalazła się mnogość kolęd i pastorałek, którym osobiście akompaniował Pan Stanisław Jaworski. Wspólne śpiewy co pewien czas uatrakcyjniały dodatkowe występy: najpierw swoje zdolności zaprezentował młodszy i starszy chór z leżajskiej szkoły muzycznej, następnie zagrało trio saksofonowe (również należące do tej placówki). Na sam koniec wystąpił Zespół Pieśni i Tańca “SAN” na co dzień działający w MCK w Leżajsku.

Organizatorzy dziękują za liczne przybycie i udział w kolędowaniu oraz liczą na spotkanie z Państwem w kolejnym roku, bo to głównie dzięki Państwu można dalej kontynuować i rozwijać tę tradycję.

Muzeum Ziemi Leżajskiej raz jeszcze dziękuję Panu Stanisławowi Jaworskiemu dyrektorowi szkoły muzycznej w Leżajsku za udział i zaangażowanie przy organizacji wydarzenia.