“Legenda o Smętku” – Teatr plenerowy “Imaginacja” – zaproszenie

Muzeum Ziemi Leżajskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej oraz Ośrodek Kultury w Biedaczowie zapraszają na widowisko plenerowe dla dzieci i dorosłych pt. „Legenda o Smętku” w wykonaniu Teatru plenerowego „Imaginacja”. Występ rozpocznie się w dniu 21 sierpnia br. (tj. w niedzielę) o godz. 20.00 na placu przy Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Scenariusz, reżyseria, kostiumy, opracowanie muzyczne: Agnieszka Niemiec

Choreografia: Jolanta Ciryt

Teatr plenerowy „Imaginacja” powstał pod wpływem inspiracji teatrem plenerowym „Jaruga” z Rzeszowa.

Teatr tego rodzaju oferuje widzom dużą dawkę przeżyć artystycznych spotęgowanych ogniem, kostiumem, muzyką tańcem i efektami specjalnymi. Jest to teatr „magiczny”, który mocno pobudza wyobraźnię {imaginację} widza i wprowadza go w zaczarowany świat sztuki. Taki teatr nie ma sceny, ścian i sufitu, jego przestrzeń jest nieograniczona, a aktorami są nie tylko ludzie, ale także otaczająca przyroda.

Teatr plenerowy „Imaginacja” powstał dzięki środkom pozyskanym z programu „Zapobieganie patologiom wśród dzieci i młodzieży w gminie Leżajsk”.

Obsada:

Chłopi: Paweł Leja, Krzysztof Buszta, Franciszek Stopyra
Starosta – Adam Giża
Karczmarka – Honorata Pawul-Buszta
Komediant – Jacek Daź
Kupiec Berynda – Leon Karaś
Smętek – Leszek Mach
Takla – Agnieszka Niemiec
Muzykanci: Marcin i Dominik Niemiec, Mariusz Hołubek
Publiczność: Joanna Świąder, Maria Fleszar, Julia Kuter

Zespół tańca dawnego:
Magdalena Jagusztyn
Natalia Kubicka
Marlena Leja
Gabrysia Kula
Ola Półtorak
Maja Fleszar
Ala Mach
Izabela Król

W widowisku wystąpiły również dzieci:
Magdalena Majkut, Kacper Filip, Malwina Świąder, Aneta Giża

Pantomima:
Zuzanna Rusinek
Patrycja Rusinek
Oliwia Król
Amelia Burda

W godz. 16.00-20.00 w Muzeum Ziemi Leżajskiej – bezpłatne zwiedzanie ekspozycji „Archeologii i Dziejów Staropolskich” mieszczącej się w XVII-wiecznej piwnicy.