Ignacy Jan Paderewski – wykład

13 września w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej przeprowadzony został kolejny wykład poświęcony Ojcom Niepodległości. Tym razem przybliżona została sylwetka Ignacego Jana Paderewskiego.

W wykładzie licznie wzięła udział młodzież szkół średnich z Zespołu Szkół Licealnych oraz Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku. Po zakończonym wykładzie uczniowie wykonywali pamiątkowe zdjęcia przy Pomniku Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 1940 r., oraz Katastrofy Smoleńskiej przed którym dwa dni wcześniej Prezydent RP Andrzej Duda składał wieniec oddając hołd pomordowanym i tragicznie zmarłym.

Cykl wykładów prowadzonych przez Muzeum wpisuje się w przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenia prowadzi dyrektor MZL Jacek Kwieciński, a patronuje im Starosta Leżajski Marek Śliż. Prelegentem jest dr Dariusz Półćwiartek.